تقدیر از ناصر طهماسب در جشنواره‌ی فیلم کودک و.

 ناصر طهماسب دوبلور نامدار ایرانی در جشنواره کودکان و نوجوانان امسال مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.


 به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، این دوبلور که سالهاست در عرصه صداپیشگی فعالیت دارد و صدای خود را به بسیاری از بازیگران بزرگ ایرانی و خارجی وام داده است، در آیین افتتاحیه جشنواره امسال مورد تقدیر قرار خواهد گرفت و از فعالیت هنری مستمر او قدردانی خواهد شد. ناصر طهماسب متولد 1318 در تهران است و از اوائل دهه چهل وارد فعالیت در این زمینه شده است. طهماسب سالهاست در زمره برترین‌های دوبلاژ ایران قرار دارد و به جای بسیاری از ستارگان بزرگ سینمای ایران و جهان حرف زده است. او همچنین صدای خود را به برخی از آثار ویژه کودکان نیز وام داده است، از جمله کاپیتان یوگی در سریال انیمیشن یوگی و دوستان که بدون صدای طهماسب قابل تصور نیست. ناصر طهماسب که در سالهای اخیر در زمینه بازیگری نیز فعال است، برادر ایرج طهماسب کارگردان خوشنام سینمای کودک است. *********


 فیلم سینمایی «کلارا و راز خرس‌ها» ساخته توبیاس اینیخن که در شش جشنواره خارجی برگزیده شده، در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره بیست و هفتم فیلم کودک به نمایش درمی‌آید.


 این فیلم کودکانه که محصول آلمان و سوئیس است، داستان دختر 13 ساله‌ای به نام کلارا را روایت می‌کند که با مادر و ناپدری خود در منطقه‌ای دوردست در آلپ زندگی می‌کنند. او در اثر زندگی مداوم در طبیعت، به شعوری از زندگی رسیده که دیگران نسبت به درک آن ناتوان هستند و وارد ماجرایی می‌شود که قصه فیلم را شکل می‌دهد. ریکاردا زیمریر، دامیان هاردانگ، رولند ویسنکر، النا اوهلیگ و ریفکا فهر در «کلارا و راز خرس‌ها» بازی کرده‌اند.این پانزدهمین فیلم توبیاس اینیخن کارگردان پنجاه ساله متولد سوئیس است که در ژنو در رشته سینما تحصیل کرده است.

 «کلارا و راز خرس‌ها» تاکنون در شانزده جشنواره‌ از جمله فرانکفورت، هامبورگ، بروکسل، تالین، برلین، مونترال، زلین، کراکف، شانگهای، جیفوونی و... شرکت کرده و در شش جشنواره خارجی برگزیده شده است. این فیلم جایزه داوران کودک جشنواره تالین، جایزه تماشاگران جشنواره کراکف و کپنهاک را به دست آورده و در جشنواره‌های مونترال، گیلچینگ و جیفوونی نیز جوایز مختلفی را از آن خود کرده است. بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا از پانزدهم تا نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

 

تقدیر از ناصر طهماسب در جشنواره‌ی فیلم کودک و.

/ 0 نظر / 21 بازدید